Wyniki wyszukiwania dla:

Boże Ciało w Polanie

Uroczystość   Bożego Ciała w Polanie

W kościele katolickim , już od ponad 750 lat, obchodzona jest uroczystość  Bożego Ciała. Jedną z  tradycji tych uroczystości są procesje, które wyruszają spod kościołów zaraz po zakończeniu Mszy Świętej i prowadzą do czterech ołtarzy. Przy każdym z nich słyszymy ewangelię, która nawiązuje do Najświętszego Sakramentu.

W tym roku ołtarze, których przygotowaniem zajęli się mieszkańcy Polany Ostrej i Górnej, ustawiono w otoczeniu starego kościoła a dawnej cerkwi .  Za naturalną podporę do ustawionych obrazów posłużyły piękne , ponad 200-letnie lipy rosnące wokół świątyni oraz jej ściany. Wszyscy uczestniczący w procesji , modląc się przed ołtarzami,  mogli jednocześnie podziwiać soczystą zieleń  starodrzewia w otoczeniu cerkiewki a w dalszej perspektywie grzbiet Pasma Otrytu . Połączenie piękna przyrody i modlitwy, pozostawiło w uczestniczących w tegorocznych uroczystościach Bożego Ciała , niezapomniane przeżycie.

Celebrantami uroczystości byli ks.proboszcz – Marek Rusek i ks.wikary – Józef Komysa. W procesji uczestniczyło bardzo wielu wiernych. Uczestniczyli w niej mieszkańcy wsi oraz licznie przybyli turyści, którzy po licznych obostrzeniach spowodowanych pandemią, gremialnie wyruszyli w Bieszczady.

Opr. H.M


Podziel się tym wpisem: