Wyniki wyszukiwania dla:

Witraże w oknach Polańskiej świątyni

Od niedzieli 16.05 parafianie uczestniczący w eucharystii  mogą podziwiać dwa witraże zdobiące okna prezbiterium  Polańskiej świątyni. Są to postacie archaniołów: Michała i Gabriela.

Wykonane dzieło to kolejny krok naprzód do upiększenia naszej świątyni na chwałę Bogu, a ludziom na pożytek. Ks. Proboszcz Marek Rusek konsekwentnie realizuje kolejne inwestycje mające na celu upiększenie świątyni i placu wokół niej.

Dzieło budowy kościoła zapoczątkowane w 1991 r. przez śp. Ks. Józefa Talika, kontynuowane przez ks. Stanisława Lasaka, śp. ks. Stanisława Gołyźniaka kończy ks. Marek. Warto tutaj nadmienić, że ks. Marek w pewnym sensie uczestniczył w początkowych pracach przy budowie kościoła pełniąc posługę wikarego. Historia zatoczyła koło i dziś ks. Marek z woli Bożej dostał możliwość zwieńczenia dzieła budowy pełniąc posługę proboszcza.

Wszystkie przeprowadzone prace nie były by możliwe bez ogromnej ofiarności i determinacji mieszkańców Polany – szczególnie członków chóru Polańskiego, wielu anonimowych darczyńców, w tym  przyjaciół z Chojnowa i wsi Biała.

W imieniu parafian oraz ks. Proboszcza Wszystkim ofiarodawcom, dzięki którym możemy cieszyć się coraz piękniejszą świątynią – Serdeczne „ Bóg zapłać’.

Opr. D.M.


Podziel się tym wpisem: