Wyniki wyszukiwania dla:

25- lecie Święceń Kapłańskich ks. Józefa

W niedzielę , 03 października 2021r., parafia w Polanie obchodziła 25-lecie Święceń Kapłańskich ks. Józefa Komosy, będącego również katechetą w polańskiej Szkole Podstawowej. Uroczysta Msza Św., poświęcona tym obchodom, odprawiona została o godz. 11.00., a homilię wygłosił  Proboszcz – ks.Marek Rusek.

Całość wygłoszonego kazania poświęcona była powołaniu do kapłaństwa , które jest wielką tajemnicą. Aby to Powołanie mogło znaleźć odpowiedni grunt, muszą być spełnione  warunki takie jak : mocna wiara  i pobożność w rodzinie, w której wzrasta przyszły ksiądz, a także wzór praktykujących w wierze katolickiej  i uczciwych Rodziców.  W kazaniu ks. Proboszcza bardzo mocno wybrzmiało , że kapłaństwa trzeba się uczyć przez całe życie, że jest to służba bardzo trudna, nakazująca być w każdym miejscu i w każdym czasie dyspozycyjnym dla Boga, przełożonych i ludzi. Kapłaństwo często bardzo mocno waży – ciężarem obowiązków, niejednokrotnie spotyka się z niezrozumieniem otoczenia, krytyką, z bezpodstawnymi oskarżeniami, z samotnością. Z kapłaństwem, tak jak z każdym życiem ludzkim, związane jest również  cierpienie. Największą  pomocą dla każdego księdza, aby wiernie kroczył drogą kapłaństwa, jest częsta modlitwa parafian w Jego intencji.

Uroczystą Mszę Św. uświetnił swoimi śpiewami  polański chór parafialny, po zakończeniu której,  szanowny Jubilat przyjął od Rady Parafialnej kwiaty i serdeczne życzenia dalszej posługi kapłańskiej.


Podziel się tym wpisem: