Wyniki wyszukiwania dla:

Tropem Wilczym 2021 r.– Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych w Polanie

              W niedzielę 03 października w Polanie odbył się  Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych-Tropem Wilczym. Był to już IV Bieg zorganizowany  w naszej miejscowości, a w skali ogólnopolskiej była to już IX edycja. Organizatorem polańskiego biegu, jak co roku , jest Szkoła Podstawowa .  Do tej pory to wspólne bieganie odbywało się w marcu, co wiąże się to z 1.03. – świętem państwowym ustanowionym w 2011r. Pełna nazwa tego święta brzmi – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Ideą organizowanych Biegów  jest  oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP.  Bieg ma za zadanie również propagować wiedzę z zakresu historii najnowszej w sposób atrakcyjny dla osób w różnym wieku a także ma promować bieganie jako formy rodzinnego spędzania wolnego czasu, oraz zachęcenie do zdrowego stylu życia i uprawiania sportu. Ze względu na pandemię w tym roku Bieg organizowany był w okresie letnio-jesiennym.

W ofercie Biegu w Polanie byly trzy dystanse do pokonania: 300m dla przedszkolaków, 1963m dla dzieci i młodzieży szkolnej, 3300m dla dorosłych. Po raz pierwszy mieliśmy propozycję dla rowerzystów  do przejechania trasę o dł.9 km i przewyższeniu 250m, prowadzącą na szczyt Moklika.

Pogoda tego dnia dopisała ,uczestnicy również, pomimo zbliżającej się IV fali, a więc zdążyliśmy !  Po  pokonaniu tras, wszyscy sportowcy mogli się posilić w bufecie przygotowanym przez Nauczycieli i Radę Rodziców naszej szkoły. A oto nasi zwycięzcy :

  1. Na dystansie 300m : I m-ce zajęła Daria Pientarska, II-ce zajął Kuba Mańko, III-ce zajął Michał Ławnik
  2. Na dystansie 1963m : I m-ce zajął Wiktor Jachimowicz, II m-ce zajęła Patrycja Ignatowska, II m-ce  zajął Marcin Plezia.
  3. Na dystansie 3300m: I m-ce zajął pan Marek Korżyk, II m-ce pan Józef Bożętka, III m-ce Kuba Radziński
  4. Na trasie rowerowej 9 km : I m-ce zajął pan Grzegorz Morąg, II m-ce zajął pan Józef Bożętka.

Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom Biegu serdecznie gratulujemy, dziękujemy za wspólnie mile spędzony czas, a już teraz zapraszamy na Bieg  w Polanie w 2022r.

H.M


Podziel się tym wpisem: