Wyniki wyszukiwania dla:

Uroczysta Msza Święta w I rocznicę śmierci śp. Ks. Stanisława Gołyźniaka. Wspomnienia parafian.

Uroczysta Msza Święta w I rocznicę śmierci śp. Ks. Stanisława Gołyźniaka.

24 Października odbyła się uroczysta Msza Św. koncelebrowana w intencji śp. ks. Stanisława Gołyźniaka . Podczas Eucharystii została poświęcona tablica pamiątkowa poświęcona zmarłemu proboszczowi. Tablica została ufundowana przez wdzięcznych mieszkańców Polany, którzy w pierwszą rocznicę śmierci ks. Stanisława chcieli upamiętnić wieloletnią posługę duszpasterską ks. dla naszej małej wspólnoty. Na Mszy Św. był również obecny poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej w Polanie, a całość uroczystości ubogacił Polański Chór. Na zakończenie Mszy Św. Pan Andrzej Majewski przedstawił  krótką biografię śp.ks. Stanisława oraz wspomnienia w formie prezentacji ze zdjęciami.

Wspomnienie o śp. Ks. Stanisławie Gołyźniaku w I rocznicę śmierci.

                Śp. Ks. Stanisław Gołyźniak objął probostwo w Polanie w roku 2009. Był to czas, kiedy jeszcze Msze Św. odprawiane były w starym kościele a w dawnej cerkwi, która od 1969r. służyła wiernym kościoła rzymsko-katolickiego.

Posługa ks. Stanisława przypadła na czas trwania budowy nowego kościoła w Polanie, którą rozpoczął śp. Ks. Józef Talik, a kontynuował ks. Stanisław Lasak. Nowy Proboszcz przez 10 lat swojego duszpasterstwa w naszej wsi, doprowadził do zakończenia budowy świątyni, i tak 09.11.2013r.  wraz z parafianami, w uroczystej procesji , przeniósł Najświętszy Sakrament do nowego kościoła, którego poświęcenia dnia 17.11.2013r. dokonał abp Józef Michalik.

Ks. Stanisław , pracując w Polanie, związany był bardzo mocno z miejscową szkołą, która w tym czasie prowadzona była przez Księży  Salezjan  z Krakowa. Był opiekunem I Bieszczadzkiej Drużyny Bartoszowej zrzeszającej polańskich uczniów. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu księdza, harcerze z Polany mogli uczestniczyć w licznych przedsięwzięciach Hufca Leskiego.

Ponad to  ks. Stanisław wspomagał chętnie nauczycieli przy organizacji wycieczek szkolnych, na których był niezastąpionym kierowcą. Współuczestniczył w licznych działaniach Inicjatywnej Grupy wsi Polana, realizującej  projekty promujące historię Polany i jej mieszkańców. Zwieńczeniem Jego zaangażowania w tej materii, było odsłonięcie i poświęcenie Krzyża Pamięci i kapliczki Św. Jana Nepomucena, które powstały w ramach obchodów  100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w roku 2018. Ks. Stanisław wspierał również całym sercem Chór Parafialny, umożliwiając jego członkom  organizowanie spotkań na Plebanii.

Ks. Stanisław Gołyźniak był proboszczem wielkiego serca, wspierającym swoich parafian w każdym dniu i w każdej sferze ich działalności.  Z wielkim bólem , rok temu, przyjęliśmy wiadomość  o Jego śmierci. Ks. Stanisław na długo pozostanie w  pamięci nas wszystkich – parafian z Polany.

H.M

 


Podziel się tym wpisem: