Wyniki wyszukiwania dla:

Uroczyste obchody 40 – lecia parafii Salezjańskiej w Polanie

Wielkie świętowanie w Polanie
Dzień 06.08.2022r. był dniem szczególnym w Polanie. W tym dniu przypada Święto Przemienienia Pańskiego, i jak co roku, nasza parafia obchodzi swoje święto czyli odpust parafialny , gdyż Kościół i parafia jest pod wezwaniem właśnie Przemienienia Pańskiego. Na wyjątkowość tego dnia, zadecydowały również uroczyste obchody 40-tej rocznicy utworzenia parafii prowadzonej przez Księży Salezjanów.
Społeczność parafialna wraz z Proboszczem – ks. Markiem Ruskiem, do tak podwójnego świętowania, przygotowała się solidnie. Wiosną odbyły się już pierwsze spotkania organizacyjne, na których stopniowo powstawał plan tego, jakże ważnego dla Parafii, przedsięwzięcia. Efektem wspólnych decyzji było: opracowanie i wydanie okazjonalnego folderu o dokonaniach Księży Salezjanów w Polanie przez ostatnie 40 lat oraz szczegółowe zaplanowanie przebiegu całej uroczystości.
Przygotowania miały również wymiar duchowy. Dwa dni przed uroczystościami, mogliśmy przeżywać rekolekcje na temat istoty odpustu i jego znaczenia dla wspólnoty katolickiej, wygłoszone przez ks. Piotra Bartnika – Proboszcza z Górzanki.
Parafialne święto rozpoczęło się w kościele krótką prezentacją multimedialną pt: ,,Salezjanie w Polanie czyli 40 lat parafii prowadzonej przez Księży Salezjanów’’, po której rozpoczęła się uroczysta Msza Święta. Eucharystię celebrował sam arc. bp przemyski – ks. Adam Szal, przy asyście licznych zaproszonych kapłanów, min. ks. Marcina Kaznowskiego – przełożonego Salezjańskiej Inspektorii w Krakowie.( Całość uroczystości w kościele transmitowana była przez telewizję Fara.)
Po Mszy Św. wszyscy zgromadzeni przeszli na pobliskie boisko, gdzie pod zadaszeniami stały przygotowane stoły do wspólnego odpustowego biesiadowania.
Można było częstować się gorącą zupą gulaszową, kiełbasą i kaszanką z grilla, pysznymi ciastami, kawą i herbatą. Zaproszeni księża zostali podjęci obiadem w świetlicy wiejskiej. Całość biesiadowania umilały występy zaproszonych chórów z Oświęcimia i z Zaczernia oraz rodzimego chóru parafialnego, a także zespołu ludowego z Cisnej . Wielką niespodzianką był występ polańskiego kabaretu, który na okoliczność tak ważnego święta w parafii, reaktywował się. Całość zakończył występ mieszkańca Polany, z roku na rok coraz lepszego wokalnie – Kuby Stępniewskiego, który śpiewając utwory bardzo nastrojowe, zauroczył widownię domagającą się bisu.
Odpust parafialny, to wielkie święto rodziny parafialnej; uczestnicząc w nim, wzmacniamy przynależność do tej rodziny i poczucie wspólnoty.
Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego parafialnego święta,
Wielkie Bóg Zapłać

H.M

https://www.youtube.com/live/o0JY3NuNvic?si=XgwRe8JOhTY8DCin


Podziel się tym wpisem: