Wyniki wyszukiwania dla:

Polańska Droga Krzyżowa 2023

W Polanie 24.03.2023 r.  po raz kolejny wyruszyła  droga krzyżowa, która w tym roku startowała pod nazwą Polańska Droga Krzyżowa (PDK).

Organizatorem i koordynatorem przedsięwzięcia był ks. Artur Świeży SDB, przewodnik beskidzki, Krajowy Duszpasterz Turystów.  PDK  rozpoczęła się Mszą Świętą, której przewodniczyli ks. Artur Świeży oraz ks. proboszcz Marek Rusek.

Ks. Artur wygłaszając homilię zwrócił uwagę, że Wielki Post to dobry moment by zwrócić swój wzrok na krzyż, który jest symbolem miłości Chrystusa do każdego z ludzi. Człowiek doświadczając trudu terenowej drogi krzyżowej choć w małym stopniu jest w stanie poznać ogrom cierpienia Chrystusa i zrozumieć sens Jego ofiary   za nasze grzechy.

Po Eucharystii pątnicy wziąwszy krzyż z kościoła zwartą grupą wyruszyli  w blisko 20 km trasę wokół Polany. Kolejne stacje Pasyjne były przeplatane krótkimi rozważaniami i śpiewem pieśni postnych . Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała grupa przewodników z Jarosławia.  Mimo, złych warunków pogodowych (deszcz) po 6 godzinach drogi wszyscy bezpiecznie dotarli pod kościół parafialny w Polanie, gdzie ks. Artur błogosławiąc uczestników zakończył nabożeństwo drogi krzyżowej. Ksiądz dziękował uczestnikom PDK  za danie żywego świadectwa wiary i poświęcenia. Następnie wszyscy udali się na ciepły posiłek do salezjańskiego domu młodzieżowego.

W imieniu ks. Artura oraz ks. Marka Ruska serdecznie dziękujemy za tak liczny udział w Polańskiej Drodze Krzyżowej. Tegoroczna PDK zgromadziła 58 osób z wielu stron Polski, m. in. z Rzeszowa, Przeworska, Jarosławia, Sanoka, Beska, Kraśnika, Ustrzyk Dolnych oraz oczywiście mieszkańców naszej parafii i pobliskich wiosek.

Niech osobiste doświadczenia PDK  przyniosą nam owoce duchowej przemiany.

Do zobaczenia za rok!

Szczególne podziękowania kierujemy do :

– Stanisława Tarnawskiego, Daniela Mikrut, Marka Faran za budowę kładki na potoku Głuchym,

– chóru  za prowadzenie śpiewów,

– Pani Lesi za przygotowanie posiłku.

———

Zdj. Witold Smoleński, Daniel Mikrut

DM, AŚ


Podziel się tym wpisem: