Wyniki wyszukiwania dla:

Dożynki Parafialne w Polanie

Dożynki  w  Polanie  2023

2 września w naszej miejscowości odbyły się dożynki. W tym roku za organizację całych uroczystości odpowiedzialni byli mieszkańcy Polany górnej, z czego pięknie się wywiązali.

Zgodnie z tradycją wykonano wieniec i to w kształcie kapliczki, w której umieszczono figurkę Jezusa Chrystusa, co było nawiązaniem do istniejącej kapliczki w Polanie Ostre. Wieniec przyozdobiono ziarnami zbóż i świeżymi kwiatami.

Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się przeniesieniem wieńca i chleba ze świetlicy wiejskiej do kościoła. W przemarszu uczestniczyli księża – ks. Marek i ks. Mieczysław oraz mieszkańcy Polany. Następnie wszyscy  wzięli udział we Mszy Św., podczas  której dziękowano Panu Bogu za ciężką pracę rolników i za zebrane  plony.

Po Mszy Św. powróciliśmy do świetlicy wiejskiej, gdzie wspólnie biesiadowaliśmy przy swojskim jadle. A było co konsumować : gołąbki ziemniaczane, bigos, babka ziemniaczana, pierogi zapiekane, barszcz czerwony, paszteciki, chleb ze smalcem. Do wspólnego ucztowania zapraszali starostowie tegorocznych dożynek: Angelika Hermanowicz i Łukasz Wierciński. Dopełnieniem polańskich dożynek była zabawa taneczna , do której przygrywał znakomity  pan Janusz Krakowski. Tańczono do białego rana. Cały dochód z zabawy, pochodzący ze sprzedaży biletów i towaru z bufetu – ok. 2 tys. zł  został przekazany  na OSP w Polanie.

Całej społeczności polańskiej  oraz  gościom dziękujemy za obecność  w uroczystościach dożynkowych a mieszkańcom Polany górnej za tak profesjonalną organizację.

Bóg zapłać !


Podziel się tym wpisem: