Wyniki wyszukiwania dla:

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19 maj

1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy – Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą.
Dziś Nabożeństwo Majowe o godz. 17.00 przy kapliczce Polana Ostra.

2. W poniedziałek święto Maryi – Matki Kościoła. Mimo dnia pracującego postarajmy się uczestniczyć we Mszy Św.

3. W najbliższy czwartek, 23 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. Zachęcam do adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy za Kapłanów.

4. W piątek 24 maja Uroczystość Maryi Wspomożycielki Wiernych. Msza św. z nabożeństwem do Wspomożycielki o godz. 11.00.

5. W piątek spowiedź Święta dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii, rodziców i chrzestnych od 19.00 do 19. 30.

6. W przyszłą niedzielę, w uroczystość Najświętszej Trójcy, dzieci z klasy trzeciej na Mszy św. o godz. 11.00 po raz Pierwszy przyjmą Pana Jezusa. 

7. Natomiast w kolejny czwartek, 30 maja, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W naszej gazetce są wyznaczone osoby odpowiedzialne za ołtarze.

8. Dnia 31 maja odbędzie się pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej. Zapraszamy do zapisu dzieci Komunijne, ministrantów i gorliwie uczęszczających na Majówki. Zapisy u ks. Marka do środy.

9. Dnia 22 czerwca jest organizowana pielgrzymka piesza z Polany do Czarnej dla uczczenia św. Rity patronki spraw trudnych.  Zapisy w zakrystii szczegóły w najbliższym terminie.

10. Życzenia zdrowia i obfitości Bożych darów i łask przekazujemy Solenizantom i Jubilatom tygodnia. Zmarłych polecamy dobroci i miłosierdziu Boga samego.


Podziel się tym wpisem: