Wyniki wyszukiwania dla:

Uroczystość Trójcy Świętej – 26 maj 2024 r.

1. Dziś uroczystość Trójcy Świętej. Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego.  O godz. 11.00 nasze dzieci z trzeciej klasy po raz pierwszy przystąpią do Komunii Świętej.

2. We piątek kończymy nabożeństwa majowe, na które zapraszamy po Mszy św. o godz. 18.00. Gorliwość naszych dzieci polecimy Matce Bożej Pacławskiej we wspólnym pielgrzymowaniu. Wyjazd do Kalwarii Pacławskiej w piątek – 31 maja o godz. 8.00. Zbiórka na parkingu koło Kościoła. 

3. W czwartek, 30 maja uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte o godz. 8.00 i 11.00.
Po Eucharystii o godz. 11.00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy z Jezusem Eucharystycznym. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi. Osoby wyznaczone są w naszej gazetce. Dziewczynki pierwszokomunijne, ale też i te trochę młodsze, i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Próba wszystkich dzieci i ministrantów w środę o godz. 19.00 w Kościele.

4. Od poniedziałku do soboty trwa dla dzieci komunijnych Biały tydzień.  Zapraszamy na Msze św. z nabożeństwem o godz. 18.00. W sobotę dzieci pierwszokomunijne otrzymają pamiątkowe obrazki oraz legitymacje 9 pierwszych piątków miesiąca.

5. Na najbliższy piątek pasterz naszej archidiecezji udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich. Wszystkich z niej korzystających zobowiązał do modlitwy w intencji Kościoła.

6. W niedzielę 2 czerwca o godz. 11.00 odbędzie się dopuszczenie naszych dzieci do służby Ołtarza. Po Mszy św. procesja wokół Kościoła.

7. Dziękując mamom za ich trud, miłość i poświęcenie, składamy im najlepsze życzenia, dużo zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa. Życzliwością otaczamy też wszystkich obchodzących w tym tygodniu imieniny i urodziny. Modlitwą ogarniamy zmarłe mamy oraz ostatnio zmarłych Parafian.


Podziel się tym wpisem: