Wyniki wyszukiwania dla:

Z pielgrzymką do Świętej Rity

W dniu 22 każdego miesiąca, w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża w Czarnej, odbywają się nabożeństwa i odprawiana jest Msza Św. w intencji próśb do Boga za wstawiennictwem Św. Rity.

W sobotę  22.06. księża Salezjanie z Polany zorganizowali I Pieszą Pielgrzymkę do Św. Rity. Uczestników było dziewięciu z ks. Proboszczem na czele, który ze względu na obowiązki, towarzyszył nam tylko na pierwszym odcinku trasy. A trasa była przepiękna, wiodła od naszego kościoła, przez Zastawy, następnie stokówką przez Rosoliniec na Moklik, i dalej przez Harwaty do Czarnej Dolnej i w końcu do Górnej. Wędrówkę rozpoczęliśmy w upalne przedpołudnie. Schodząc z Moklika na Harwaty pogoda diametralnie zmieniła się. Rozszalała się burza z ulewnym deszczem. Zmoknięci do cna dotarliśmy do Czarnej Dolnej, a że do Mszy Św. było jeszcze dużo czasu (ok. 3 godz.) powróciliśmy samochodami do Polany. Po wysuszeniu część pielgrzymów udała się już indywidualnie na uroczystości do Czarnej.

Księżom z Polany dziękujemy za pomysł zorganizowania pielgrzymki. Miejmy nadzieję, że za rok, też będziemy pielgrzymować, że będzie nas więcej i że dopisze lepsza pogoda.

 

 


Podziel się tym wpisem: